کارگاه داستان و کانون داستان نیم دایره

.نویسنده تنها نیمی از داستان را روایت می کند، و خواننده خود نیم دیگر را می آفریند


سلام...

جشنواره ترافیک

این جشنواره هفته پیش به پایان رسید و بالغ بر 40 داستان کوتاه به جشنواره رسید که با توجه به انتظار ما و موضوعی بودن جشنواره،‌ رقم خوبی است.

نتایج جشنواره،‌ 28 مهرماه، همراه با اعلام نتایج آزمون داستان‌ به اطلاع دوستان خواهد رسید. وقتی را هم برای ما قرار بدهید واقعاً‌.

 

آزمون داستان

این آزمون ابتدا قرار بود هفتم مهرماه برگزار شود. اما قرار شد در نوبت و در 14 مهرماه و 21 مهرماه برگزار شود. کیفیت سوالات آزمون دوم بالاتر از آزمون اول است. اما برای کسانی که داستان را می شناسند تفاوت چندانی ندارد.

دوستانی که نمره آزمونشان بالای 14 از 20 و یا 70 از صد باشد،‌ در کارگاه های تخصصی داستان شرکت خواهند کرد. البته،‌ کارگاه های تخصصی داستان برای دوستانی که در نشریات معتبر داستان یا مقاله چاپ کرده اند جایگاه ویژه در نظر گرفته است.

 

کارگاه تخصصی داستان

در کشور ما، جایی که بتواند داستان نویس تحویل جامعه بدهد وجود ندارد. از دوره گلشیری به این طرف کسی تلاشی برای تولید داستان نویس نکرده است. و بیشتر کلاس ها و کارگاه هایی که برگزار شده و می شود در جهت تولید منتقد بوده است.

شیوه برگزاری کارگاه تخصصی داستان به گونه ای است که دوستان حاضر در کارگاه خواهند توانست بعد از حدود 6 ماه عمل کردن به برنامه های کارگاه، می توانند به راحتی داستان را از نقطه درست آغاز کنند، ترس از نوشتن را دور بریزند،‌ زاویه دید مناسب را انتخاب کنند و ابزارشان برای نوشتن داستان تقویت شود.

این کارگاه فقط تا انتهای سال رایگان خواهد بود.

برای شرکت در آزمون روزهای چهارشنبه 14 و 21 مهرماه، ساعت 16 به آدرس زیر مراجعه نمایید و یا با تلفن 09351555643 (مصطفی مردانی)‌ برای شرکت در آزمون تماس حاصل نمایید.

آدرس‌:‌ تهران،‌ سه راه افسریه و یا میدان خراسان، خیابان خاوران، فرهنگسرای خاوران،‌ طبقه دوم، شبکه همکاری ها،‌ سالن اجتماعات شماره 2 کانون ها.

 

کارگاه داستان نیم دایره

وبلاگ:‌

http://nimdayereh.persianblog.ir

 

با تشکر

 

 


نویسنده : مصطفی مردانی mostafa mardani ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٧/۱۱
تگ های این مطلب:کارگاه داستان نیم دایره ¡تگ های این مطلب:آزمون داستان ¡تگ های این مطلب:جشنواره داستانی ¡تگ های این مطلب:ترافیک