کارگاه داستان و کانون داستان نیم دایره

.نویسنده تنها نیمی از داستان را روایت می کند، و خواننده خود نیم دیگر را می آفریند

جلسه نقد داستان سه شنبه خیس، اثر بیژن نجدی نیز برگزار شد. نقد این داستان را در ادامه مطلب بخوانید. این وبلاگ هر جمعه و دوشنبه به ترتیب با گزارش کارگاه هفته قبل در روزهای جمعه و معرفی سه کتاب به علاوه برنامه هفته بعد در روزهای دوشنبه به روز خواهد شد.

این بار استثنا قائل می شویم و برنامه چهارشنبه این هفته مان را اعلام می کنیم. جلسه بعدی کارگاه داستان نیم دایره، روز چهارشنبه، در نمایشگاه کتاب برگزار می گردد.

 

 قرار نمایشگاه کتاب گروه نیم دایره و ...

قرار ما چهارشنبه، 22 اردی بهشت ماه، ساعت 14 جلوی درب متروی شهید بهشتی، روی چمن ها است. (یعنی دربی که در خیابان باز می شود، منظور ما نیست.) البته همراه دوستان به جایی دیگر خواهیم رفت. بنابراین خواهشمندیم دوستانی که داخل نمایشگاه هستند هم ساعت 14 در همین مکان حضور داشته باشند. از تمام دوستانی که در شهرستان هستند و برای نمایشگاه کتاب قدم به تهران می گذارند، دعوت می کنیم تا در جمع دوستانه ما شرکت کنند و داستان ها و اطلاعاتمان را به اشتراک بگذاریم.

دوستانی که قصد شرکت در این جلسه را دارند، خواهشمندم از طریق کامنت روی این وبلاگ، حتماً ما را باخبر کنید.

در ضمن، دوستانی که دیرتر می رسند، حتماً تا قبل از ساعت 13:30 به بنده از طریق شماره 09351555643 اطلاع بدهند تا جای احتمالی را برای دیدار دوستان خبر بدهیم.

 

نقد داستان توسط کارگاه داستان نیم دایره، فرهنگسرای خاوران

سه شنبه خیس اثر بیژن نجدی

 


برای نقد چنین اثری، ابتدا باید عناصر داستان های شاعرانه را بررسی کنیم. و صد البته تفاوت هایی که با یک داستان مدرن رئال دارد. از این جهت روی کلمه مدرن تأکید می کنم، زیرا بیشتر عناصر داستانی که در کتاب های آموزشی در مورد آنها صبحت می شود، عناصر داستان های مدرن هستند. عناصر داستان های کلاسیک، پست مدرن، شاعرانه و دیگر مکتب های ادبی تفاوت هایی در فرم، ساختار و عناصر داستانی دارند.

 

تا روز شنبه، اضافه خواهد شد.


نویسنده : مصطفی مردانی mostafa mardani ساعت ٤:۱۸ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٢/۱٧
تگ های این مطلب:نقد داستان حرفه ای ¡تگ های این مطلب:نمایشگاه کتاب ¡تگ های این مطلب:بیژن نجدی ¡تگ های این مطلب:سه شنبه خیس